örgü hakkında

 

Örgü Sırları

Buluş Matmazel Riego de Blankarde, Fransız-İspanyol asilzade ve İrlandalı kızı belirli bir yöntem aittir. Tığ işi elbise SırlarıO Venedik andırıyor dantel, nasıl düşündüm, ama üretim hızlandırılmış bir kanca, çalıştırabilir. Bir iğne üretmek için en az iki yüz saat gerekli dantel bir parça, 20 saat içinde bağlanabilir.

V1846 Riego de Blankarde İrlanda numunelerin ilk kitabı yayınlandı örgü kanca. Yeni hızla yayılan tekniği ve kısa sürede bütün aile meşgul edildi örgü dantel. Bu İrlandalı dantel tekniği seri üretim için çok uygun olduğu gerçeği tarafından yapılmıştır.

Aksine olağan örgü kanca İrlanda tığ işi ayrı ayrı örme ve daha sonra birlikte tek tek motifleri (yaprak, çiçek, rozet) oluşur ızgara. Onların yeteneklerine uygun olarak, bireysel nedenler konusunda uzmanlaşmış her örgü - Bu yöntem işbölümü sağladı.

Yani, her bir aile bireyinin genel böylece tüm bağladı kazanç, katkıda bulunabilir - erkek, kadın, çocuk ve yaşlılar.  Ev birden komşuları olsaydı kıskançlıkla her aile tarafından korunan Örme Sırları, iş, gizli oldu - rekabet rekabet!

Biten dantel motifleri en yakın kent merkezleri ve orada en deneyimli ve yetenekli onları hazır giyim toplanan sihirbazı dahil - hatta yaka, manşet, elbise ve palto ve şemsiye.  İrlanda dantel kolayca Dublin, Londra, Paris, Roma, New York ve San Francisco (1906 deprem kadar İrlanda dantel satış ana odak noktası) da satın aldı.

Dantel popülerlik moduna bağlı olarak farklı, ama yine de lüks mallar için talep sonra keskin bir düşüş ikinci dünya savaşı kadar talep çok oldu.  Şimdi el sanatları canlanma ilgi, büyük ölçüde bu tekniği kullanarak ilginç bir model tasarımcıları için teşekkürler.

Ancak, talep sadece mevcut modeller - örneğin, 2004 yılında Danimarka Veliaht Prensi evlenerek, gelin. "100 yaşındaki İrlandalı dantel bir örtü ile basit bir fildişi elbise" giymişti  İrlanda dantel temel değer, belki, hala el yapımı, bireysel çalışma olmasıdır.  Eğer oyalamak, örgü halı ve duvar halıları, örme jarse uzun makine mümkün olmuştur, o zaman yalnızca usta eline bir tığ işi dantel oluşturun. Malzemeler moikompas.ru

tığ işi elbise, tığ işi, örgü