örgü hakkında

 

Tığ işi ana unsurları

tığ işi ana unsurları yo

tığ işi ana unsurları - bir hava döngü, sc ve yo tarzı. Diğer unsurlar - türevleri. Örgü modelleri döngüler ve hava sütunları farklı kombinasyonları oluşur. kalem veya kalem gibi sağ elinde tutarak. Işaret parmağı hafifçe ileri sürdü ve kanca üzerinde.

Onun için sol elinin işaret parmağı ile atılan düğüm gelen iplik sonu ve baş ve orta parmak bastı. Avuç içi ve parmaklar arasında bir pas bir dize. Bobin itibaren göster çalışıyor. Örgü sırasında kanca döngüler tutmak gerekir, onlar uzandığını ve aynı uzunlukta elde değildir bu yüzden. Hava döngüler bir zincir. Kanca 1 döngünün oluşması için sola dönün ve kendi iş parçacığı altında sakal girin.

Döngü ters iplik dönümünde dişli kanca kanca oluşur. Bu döngü o burulma yerde baş ve orta parmak tutun. , Sol kanca sakal açın kapmak ve bir döngü içine iplik streç, hangi kanca (Şekil 04A) üzerindedir. Konu sonunda tutan parmak alıcı ve, düğüm sıkın. 2. Hava döngünün oluşumu için (Şekil

04B), bu yakalama, kanca ve iplik altında getirdiği kanca olan bir döngü geçirilir. tığ işi tığ işi ana unsurlarıhava döngüler bir çok hemen hemen tüm ürünlerin ilk sayısını (Şekil 05) olarak hizmet veren hava döngü, bir zincir oluşturur. Üst kenarındaki örme kumaş sırasında kanca altına enjekte edilir döngüler zinciri, oluşturacaktır.

Ayrım her döngü var - yarım kumaş dışında bulunan döngü, ve - döngü yarısı, tuvalin içinde yer alır. Bu, bazı yarı-loop altında (veya döngü tamamı için) kanca resim örme bağlıdır verilir. Ve bir daha kavramı. - Zaten bir döngü sonra bu kanca iplik nakidyvanie. Her yo bir döngü sonra provyazyvaniya.

Kanca farklı yükseklikte sütunlar için bir kaç yo yapabilirsiniz. Bir yo sütun, bir döngü, iki at uzatır - 2 döngü, vb Polustolbik veya sütun bağlantı. Kendisi ile, seri sonunda provyazyvaetsya örgü bir daire ya da sizin serisi başlatmak taşımak istiyorsanız.

Kanca çalışma iplik kapmak ve önceki satırın zincir veya döngünün döngü ve kanca döngü (Şekil 06) ile aynı zamanda streç, zincirin halkası veya önceki satırın bir döngü içine tanıtıldı. Demek ki Kanca döngü içinde çalışan iplik tarafından yakalanan zincirinin döngü içine giriliyor ve zincir çekilir. Bir kanca iki döngü oluşur.

tığ işi örgü modelleri ana unsurlarıYine, çalışma iplik kapmak ve kanca 2 döngüler (Şekil 07) geçti. Yo tarzı. Yo kanca mı, zincirin halkası enjekte kanca kapmak ve zincirinin döngü içinde iplik germek. Menteşe ve yo, kanca kadar provyazyvayut vardır. Kanca bir çalışma iplik atarak, döngü ve yo (Şekil 08A) üzerinden uzanır. Daha sonra, çalışma iplik meraklı, kanca 2 döngüler (Şekil

08b) üzerinden uzanır. Zincirin bir sonraki döngü örme ikinci sütun. 2 yo Sütun. Yo kanca diğer iki ardına yapmak ve zincirin halkası enjekte çalışma iplik kapmak ve bu döngü geçti. Eagle Eye 2 döngüler ve 2 yo vardır.

Onların provyazyvayut şekilde: çalışan bir iplik tığ alarak döngü ve ilk yo üzerinden yayma, bir kez daha konu kalan 2 döngüler (Şekil 09) geçirilir iş parçacığı yakalama ve döngü ve ikinci yo geçirilir, son kez ve yakala . 3 veya daha fazla yo tarzı. 3 veya daha fazla yo sütun yapılması, yo gerekli sayıda yapmak ve tüm döngüler çeşitli aşamalarda birlikte 2 provyazyvayut için kanca vardır. Lush sütun.

Önceki satırın bir döngü içinde yo ile bağlantı iki veya daha fazla sütun, ancak döngü içinde kanca her sütun bırakarak sonuna kadar onları çalıştırmaz. Sonra yo yapmak ve örgü hepsini döngü kanca olmak. Başka bir ifadeyle: yo sütun yaklaşık yüksekliği için bir döngü birkaç döngüler (genellikle 3-6) dışarı çekin. Daha sonra son dışında çalışma iplik almak ve hep birlikte uzun döngüler de örgü.

Sonunda bir yo bu son döngü ve önceki bir örgü. (Şekil 10). Pico. Kenarında bir dekorasyon olarak ve örme öğeleri içinde kullanılır. 4.3 Provyazyvayut hava döngü ve sonra enjekte kanca bir döngü veya son sütun ve örgü sc de 1. Hava Kuvvetleri için.

tığ, yo, desenler, örgü, tığ, yo