örgü hakkında

 

Tığ her zaman kadınların çalışma olmamıştır

Herkes, tığ gibi, örgü bilir ki her zaman kadınların çalışma olmamıştır. Şimdi, tabii, bu barışçıl bir konuşma yapmak, yangın ve eski savaşçıların etrafında oturup nasıl hayal etmek zor, hızlı bir şekilde ince kanca çalıştı. O günlerde kadınlar sadece yün eğirme güvenilir. Yazı uzun bir dize oluşturmak için ilk girişimleri değil soğuk Kuzey Kutbu'nda ve Kuzey Afrika çöllerinde, belki de şaşırtıcı alınmıştır.

Arkeolojik kanıtlar tığ yaklaşık 3000 yıl önce ortaya göstermektedir.     Eski Bedevi - göçebe Arap kırsalcılar - ilk örme çeşitli öğrendim pelerin, kavurucu Afrika güneş ışınlarından koruyacak eşarp, burnous.

Daha sonra, Kuzey Afrika ve bedevi ödünç Orta Doğu, kumlu ovalarda Mesih'in doktrinini vaaz Avrupa'dan gelen ilk misyonerlerin sanat ve yurt getirdi. Ama o zaman bile, tığ işi bir erkek bir işti. Sadece XVIII yüzyılın ortalarında, kadın kanca kadar almıştır. O zamandan bu yana çok zaman geçti, ve tığ işi eğlence çok yaygın bir yol haline gelmiştir.

Bu tığ önce, dikkatli bir şekilde gerekli alet ve malzemelerin tutan temellerini bölümü okumalısınız.     Bu konuları ve kancalı hakkında bilgi içerir. Yani ... Tığ işi için, pamuk, yün, ipek, sentetik ve diğer iplikler kullanabilirsiniz.

Eğer tığ işi için desenler kullanmak hangi bunun dışında bağlamak istediğiniz ürün karar vermek için bir iş parçacığı seçmeden önce. Konu karakterize kritik faktörler tığ onların kalınlık, esneklik ve renk gücü vardır. O önceki formdan sonra alma, gerginlik altında yaylar zaman Filament tığ kadar esnektir. Bu ilgili parçacığı ürün, mükemmel şeklini korur.

Konu gücünü başka bir yol olabilir kontrol edin. Çekme filament kırık değilse - iplik güçlü.     Konu yük altında çıkarsa bu durumda, iyi kıvrılmış olmalıdır güçlü bir iplikle bağlı, ancak aşırı şekilde uygulanmalıdır. Bu konuya bir tuval engebeli ve dokunmatik zor döner gibi kötü iplik, açık iş tığ işi giysi için uygundur değildir bükülmüş.

Neredeyse imkansızdır düzeltmek için. Renk haslığı şu şekilde kontrol edilebilir: iplik küçük bir bölümü su ile ıslatılır. Daha sonra sıcak bir demir ile kumaş ve demir sarın. Bu prosedür kumaş üzerinde boyalı olduğu ortaya çıktı sonra ise leke, o kırılgan boya çıktı.

Bu iplik başka bir renk ipliklerle birleştirilmiş olmamalıdır. Gerekirse, renk iplik artırabilirsiniz: bir kaç dakika için iplik normal deterjan küçük bir miktar ekledikten sonra, ılık su önleyecektir. Daha sonra bunları temiz su ile durulayın ve sirke hazırlanmış bir solüsyona daldırılır. Çözümü şu şekilde hazırlanır: 1 çorba kaşığı esans 1 litre su için.

Sürekli karıştırarak, 15-20 dakika bu çözüm haşlanmış İplik. Sonra sabunlu suyla yıkayınız ve sıcak olarak yıkayın. Sonra bu yeniden yönetmek renk haslığı testi: kumaş hala boya izleri ise, kaynama tekrarlamak gerekir. İpliğin düzgünlüğü gibi az önemli bir faktör.     Bu görsel olarak tanımlayabilirsiniz: dizesi çok ince kesit kalın veya aksine ise, eşit değildir.

Bu iplik tığ yardım ürünleri için kullanılabilir. Diğer durumlarda, bir düz iplik seçmek en iyisidir. Örgü en önemli aracı - kanca. Kancalar kısa ve uzun olabilir. Kısa kanca Normal örme için kullanılır. Onlar da, kalın ve ince olabilir. Bir çubuk, sakal ve baş: Herhangi bir kanca üç bölümden oluşmaktadır.

Kemik kanca. Bu kanca tığ işi en eski yöntem olarak kabul edilir. Bunlar daha Bedevi göçebeler yetiştirilen. Bu, düz bir yüzey ve kolaylığı farklıdır. Dikkatle cilalı kemik kanca tığ için idealdir. Ancak, şu anda örme kanca çok pahalı süs malzeme kullanarak, bu nedenle çok nadir ve pahalı. Ahşap kanca.

Ahşap kanca hafif ve esnektir. Ciddi bir dezavantajı var gibi, tığ işi çok sık kullanılır. Filament ile etkileşim gücünü tatili pürüzlü yüzey, tığ zaman. Plastik kanca. Bu kanca hafif, esnek ve pürüzsüz bir yüzeydir.

Ancak, bu kanca da bir dezavantajı vardır: iplik heyecanlandırmak yeteneği, bu yüzden kullanmayınız tığ işi etmektir. Aksi takdirde, statik elektriği yaymak için, düzenli aralıklarla iplik kumaş ve antistatik top serpin gerekir. Metal kanca. Yeterli esneklik, kuvvet ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olarak metal kanca, çok kullanışlıdır.

Ayrıca, tığ sırasında statik elektrik birikir değildir. Tığ işi için en iyi çelikten yapılmış bir kanca kullanmaktır. Zaman el ve iplik karanlık izi saklıdır crocheting çünkü Alüminyum kanca daha az uygundur. Her kanca kendi numarası vardır. Bu kesitte çubuk kanca çapına eşit ve 1'den 10'a kadar kadar tam ve kesirli sayılar denir.

Tığ işi doğru ürünün üretiminde kanca sayısını belirlemek bilmek önemlidir. Bunu kendiniz yapabilirsiniz: iplik ikiye katlanmış ve büküm olduğunu. Daha sonra oluşan filamentler kalınlığına eşit bir çapa sahip kanca almak. Güzel bir eşarp Kravat cap temel tığ döngüler uygulanmasını önce masa örtüsü ya da teknik hakim olmaması değil.

Sonraki sayfa (döngüler kullanılması) üzerinde basit bir kısa kanca kullanarak döngü sıra ayrıntılı bir açıklamasını sağlar. Malzemeler www.garmoniavdome.ru

ajur, tığ işi şapka, tığ işi, örgü