örgü hakkında

 

Tunuslu tığ işi örgü

Bu örme uzun bir kanca için ilginç bir yol, bazen bir örgü seti olarak adlandırılan uzun süredir bilinmektedir. Örme kumaş açık bir model var, neredeyse streç etmez ve yıkandıktan sonra deforme olmaz. Sonunda baş herhangi bir kalın iplik ve uzun kanca örgü için uygundur, böylece kayma değil. Ürünün genişliği boyunca bir döngü elde edebilmek için olarak uzunluğu gibi olmalı, aksi takdirde ürün bireysel gruplarından dikilir.

Yazarken kalem gibi elinde örgü tutan en yaygın kanca, ama hiçbir şey için uzun kanca da kanca kolu denir değildir: onun bir iğne gibi elinizde tutmak için örme için. Bu Tunus örme iplik tauten, ya da bir sonraki seri döngüler bir dizi üretmek için zor olacağını unutulmamalıdır.

Tam serisi iki işlemleri gerçekleştirmek için örme Bu yöntemle: (soldan sağa) ilk - (soldan sağa) kanca değil provyazyvaya ve ikinci giderek menteşeleri hale gelmektedir - provyazyvayut bu döngüler birbiri ardına.  Uzun bir kanca Örgü tek ön tarafı ve sıradan kanca tarafından yapılan çiftleşmelerin farklıdır.

Taban deseni hava döngü bir dize, bir zamanlar tüm döngüler için kanca kazanıyor onu pigtails ardından ürünün genişliği, uygun (yani örme ve bir dizi olarak adlandırılır) (Şekil 1a). .  Set ters yönde örme çalışmaları, açmadan sona erdiğinde: çalışan bir iş parçacığı için kanca atar ve iki döngüler (Fig.1b) üzerinden yakala ve iplik sürükleyin, kanca yatıyor dış döngü aracılığıyla ona sürükledi.

Kanca bir döngü kalmayacak çalışsa da, serinin sonuna kadar örgü devam edin.  Etkili üreme iplik iki veya daha fazla renk kullanılarak elde edilir: kümesi bir renk, soy, hem de bir ipliktir.  Her satırın sonunda Tunus örme tek taraflı, daha sonra iplik kırpılmış olduğu bu yana. Için bir sonraki satırda, iplik kesmek için değil - tam tersine: set - ikinci rengini ve ilk iniş.

Tunus kanca başarılı bir şekilde çok renkli bir nakış çapraz için çizimleri kullanabileceğiniz bu durumda, geometrik ve bitkisel motifli olan desenler şeklinde satılık örme için kullanılmıştır. Daha fazla  Tunus tığ 2Prostoe Tunuslu vyazanie2 ikinci sırada Dersler. 1. randevu. Tuval genişliği boyunca her döngünün dikey duvarın altında bir kanca getirerek, döngü kazanın.  2. resepsiyon.

Her zaman, tüm aranan döngü (önceki resimler gibi), kakma kez son döngü ve çift olarak tüm döngüler örme.  Resimlerinin son serisi çok gevşek, bu yüzden istediğiniz boyutu nedeniyle boyama sonra, bağlantı çubukları son dizi yapmak için gereken bir verir.  Sol, pigtail - - kumaşın sağ tarafında bir kenar elde etmek için tek bir iplikten.

Daha fazla 3Prostaya pletenka4Skreschennye petliEsli okuma basit bir örgü ile kurulan döngü alarak, altındaki ilk kanca girin 2, daha sonra baz 1 döngü altında olsun desen haç şeklinde.  Örgü ters örgü benzer bu tür döngüler bağlı 5Tunisskaya Yanlış petlyaTunisskoe kumaş.  6Tunisskaya ön petlyaUzor Tunus yüz menteşe yapılmış, üzerinde vyvyazannogo farklı değildir konuşmacı yüz tuval.

Tunus kanca. Örgü örnekleri  Döngü uzantısı ve azalma. Yatay bölümler  Uzun bir kanca Örgü.

Planları, tasarımlar  Genel Hatalar Tunus örgü içinde ve düzeltmek için nasıl 8Azhurnoe Tunus vyazanieTunisskoe oyma tığ işi çok kolay. Döngü ilk satırı Tunus tığ işi basit bir yöntemle yapılır. Sürekli 2 ve 3 ya da 3 ve 4 döngüler ile ilgili geri dönüş sırada  önceki serisi ve hava döngü aynı miktarda değiştirin.

Bir döngü dizi, kanca döngü içinde hava geçmek dönüştürmek için bir sonraki seride.  Tığ işi üçgen kısa satırları Eşkenar dörtgen.  Tunus örgü desen desen 11Ornament topluluğu genelde birleşme "basit büküm" veya "ön" yapılır.  Şekil süsleme kafes yanı sıra çapraz dikiş için kağıt başvurdu.

Her bir hücre, bir uzun döngü karşılık gelir (1. ve 2. aşama) örgü her satır rakam sayısına karşılık gelir.  Döngü sayısı 1. aşama renk 2. Aşama (yatay-zincirinin provyazyva), sırasıyla, 1. aşamasının desen yinelenen bir ya da diğer renk, bir iplik bağlamak için 3.2 iplik, alternatif, arama zamanı.

Takı örme yanlış tarafında germek için gerekli çalışmalara katılma olmayan bir ücretsiz parçacığı olduğunda. Bir renkten çapraz başka bir konuya geçişte.  Renkli iplik kenarından girmek için, yani, ilk döngü sayısı, iplik yatay döngü örgü Faz 2 son önceki sayı yeni renk örme gerekir.

Iş-serbest dikiş desen içinden uzanmak kumaş biraz gergin olmalı örgü ile, sözleşmeli değil, aynı zamanda çekme iplik sarkma olmamalıdır.  Uzun bir kanca örgü çok yanlış tarafında, süs büyük bir desenle bir desen kullanılması tavsiye değilse çok uzun çekerek değildi.

Çok renkli görüntüler için tavsiye edilmez, çünkü Tunus tığ örgü tığ işi eğlenceli bir yoludurörme yanlış tarafında geçen ücretsiz konuları, örme kumaş büyük bir kalınlaşma oluşturun. Kaynak  Çanta, kozmetik çantaları, cep telefonu kapakları, vb: C bu tekniği kullanarak, güzel bir çok şey oluşturabilirsiniz  Boncuk ile örme şeması için nakış için herhangi bir plan uygun.

14Modeli Tunus Crochet Sepet Örme  Örme eldiven, şapka, kemer Malzemeler blogs.mail.ru

örgü, örgü, tığ, tığ işi