örgü hakkında

 

Tunuslu tığ işi

Tunus, Viktorya dönemi bir "tünel" dokuma ya da Afganistan, örgü uzun bir kanca çalışır. Sağ, ilk sol - düz tuval almak ve güçlü yüzü ve çirkin bir tarafı var böyle bir şekilde, her zaman olduğu gibi ön yüzünde uygun. Tunus tığ işi ilkesine ilgili şeyler, çok güçlü ve çorap almak onlar esneme ve deformasyon yapmaz.

Kanca Tunus kroşe için 35-45 cm uzunluğunda döngü çubuk kanca ile ilgili detaylar, bu süreçte hiçbir atlar için vyvyazyvaniya kazanıyor olmak üzere bir dizi ucunda özel bir sınırlama ile, düzgün olmalıdır kumaş özellikle de geniş. Kanca büyüklüğü çapına bağlıdır. Kanca kalın iplik iki katı olduğu gibi seçilir. Ayrıca, Tunus tığlar uzunluğu 15-20 cm olabilir

Bu kanca genellikle özel esnek mili ile donatılmıştır, bunlar geniş bir bıçak veya yuvarlak örme üretimi için çok uygun. Tunus tığ işi önemli bir özelliği olduğunu da olan aynı yoğunlukta basit kısa kanca kumaş üretiminde% 20 daha düşük iplik tüketimi. Öncelikle hava döngüler zinciri çalışır, Örme Başlarken, bir desen hesabına dahil değildir ve sıfır satır olarak işaretli değildir.

Örgü Tunus her satır iki aşamada yapılır. İlk aşamada bileşik denir. Döngü bu aşamasında sağdan tuval genişliği boyunca sola yön her döngü kanca silah altına alınmaktadır. İkinci aşamada - Kilitleme - provyazyvayut ters yönde tüm aranan döngü, ürün hareket ettirmeden soldan sağa doğru. Son birkaç provyazyvayut sonraki sc veya polustolbikov üzerinde örgü ürünleri tamamlamaya çalışıyor.

Uzun tığ örgü farklı desen her şey kanca bu döngüler provyazyvayutsya içinde her iki satırda ilk satırda her döngüler bir dizi ve bir şekilde tanıtıldı nasıl bağlıdır, olabilir. Tunus kanca bar bir dizi az altında ve başka şekillerde iki satır bir dikey iplik altında, önceki satır, tuval içinde yatay bir zincirin bir veya daha fazla dikey konuları içine girilebilir. Döngüler arasında yo yapılacak işe olabilir, çapraz döngü, ile birlikte iki veya daha fazla döngü tarafından kelepçe provyazyvat evresine. Malzemeler www.liveinternet.ru

yo, yo, kanca, desen, döngü