örgü hakkında

 

Tunuslu örgü

Dantel tığı ve Tunus örgü neredeyse iki katı her zamanki uzunluğu için kanca uzunluğu ve Tunus tığlar sonunda yaklaşık 35-45 cm genellikle kanca kaymasını döngüler önleyen özel bir sınırlama, bir nedeni budur. Değil, normal bir kanca gibi gibi iğne örgü bile Tunus çiftleşme kanca içinBu Tunuslu tığ sıradan bir iğne gibi görünmek, durun.

Tunus tığ işi modern teknik bir kanca ve dairesel iğne arasında çapraz özel kanca kullanır. Bunlar dairesel Tunus kanca denilen ve sınırlayıcı bir tel ya da olta bağlı 15 cm normal bir kanca uzunluğu gibi bekliyoruz.

Tüm dantel tığı gibi, Tunus da, farklı kalınlıklarda gelir kanca belli bir karşılık her biri  .  Tunus tığ süreci bir örme ürün (yüz) sadece bir tarafı. Örme ilk sağdan sola sonra sağ ve soldan gider, fakat ürünün kendisi döndürülmüş değildir. Için Tunus örgü örmeolarak, hava döngüler bir zincir aramak için ihtiyaç başında geleneksel örgü tığ, Tunuslu tığ işi ile.

Sonra her satırda iki adımda örme böylece sıradan tığ farklılık hemen kendini Tunus tığ, başlatın. İlk olarak, örgü, örme açık çevrim tüm uzunluğu kazanç olduğu gibi konuşmacı. Bu döngüler bir Tunuslu kanca dizilişiyle ile.

Ve sonra, ters yönde hareket eden, açık çevrim geleneksel örgü tığ işi olduğu gibi, en son sadece bir döngü açık bırakarak, bir satır olarak kapatılır. Örme işlemi tekrarlanır.  Böylece, Tunus mümkün karmaşık bunları derlemek için yapar yatay ve dikey menteşeler, elde örme kalıpları, geleneksel örgü tığ işi gibi.

Ayrıca, bir veya birkaç döngüler yapmak için, bir arada tutan çeşitli döngüler vyvyazat olabilir yo veya hava döngü. Bu ön ve arka duvar örme gibi döngü almak, hem de yatay ve dikey döngüler vyvyazyvat model ile mümkündür.  Tunus tığ teknik normalden daha az iplik kullanır.  Sonsuz kadınsı soru -. Diyet, spor ve kendine güven.

örgü, yo, kanca, tığ, yo, desen