örgü hakkında

 

Tunus tığ özgün tekniği

Tunus tığ işi uzun, sözde Tunus kanca kullanımlar için. Diğer kancaları gibi o da olabilir olarak farklı doku ve kalınlığı farklı iplik kumaş triko kalınlıkları. Tunus kanca sınırlayıcı serbest sonunda yerleştirilir.  Tunus, Afgan dokuma, Victoria ve dönem "tünel" olarak adlandırılan uzun bir kanca Örgü.

Örgü Tunus Tığ - orijinal ekipman. Yapıldığı gibi ürün, 180 derece dağıtımı değil, örme tığ işi kumaş veya döner serisi örgü.  Sağdan sola döngü kazancı ve bunları zaten soldan sağa ters örgü sıra provyazyvayut kişisel bir dizi: Her bir seride iki aşamada ayrılmıştır.

Daha fazla örme kumaş dışında kumaş ve biraz esneme gibi doku uzun kanca ilgili Patterns. Tuval bir ön ve çirkin tarafı vardır.  Tüm uzunluğu (30-50cm) boyunca Hook aynı kalınlıkta (klasik Tunus kanca) veya sabit üst kanca (15-20cm) esnek bir çizgi uzanır (esnek iletişim için kanca) olmalıdır.  Kanca uzunluğu bağlanabilir kumaş genişliğini belirler.

Uzun örgü tığ işi ileri ve geri yönde ön tarafında her zaman açık, bıçak genellikle açıkça tanımlanmış ön ve çirkin tarafı bu yüzden. Tunus tuval uzatılmış veya uzunluğu ne genişlik değil ve zor yıkandıktan sonra deforme olduğu gibi, giyim pratik uzun kanca ile ilgili ürünler,. Örgü önce ürünü hesaplanırken Bu özellikler, ücretsiz oturması için ödenek artırılması düşünülmelidir.

Kanca göz büyüklüğü çubuk çapı belirlenir ve kanca yaklaşık 2 katına kalın dizeleri (normal örgü benzer) olduğu kadar ipliğin kalınlığına bağlı olarak bu pick.  Kablo üzerinde (esnek bitiş) - Tunus tığlar normal uzunluk (15 cm 12) olabilir. Bu kancalar, örme dairesel için büyük genişlik ve vazgeçilmez bir parça örgü daha rahat daha kolaydır.

Aynı yoğunlukta kısa kanca örme kumaş göre yaklaşık% 20 daha az için örme Tunus iplik tüketimi. Tunus tığ özgün tekniği ÖrgüBu basit bir dokuma iplik (sc üç oluşturduğu ve Tunus tarzı - sadece iki konu) ile olur.

Tunus tığ işi bir karakteristik özelliği, iki aşamalı olarak her serisinin yerine getirilmesidir: İlk (kompozit) - sağdan kumaş genişliği boyunca sola yön her döngü kanca döngüler bir dizi ve ikinci (kilitleme) - ters tutarlı provyazyvanie işe döngü Ürününüzü taşımadan sağa sola.  Tüm tasarımlar için temel hava döngü dizedir.

Bu satır ile bir kalıp parçası değildir ve sıfır satır olarak gösterilir. Sağdan sola provyazyvayut 1 satır sc veya polustolbikov için son satırın üzerinde.  Uzun kanca modelleri çeşitli yapabilir ve form kanca kelepçe aşamasında provyazyvayut olarak döngüler ve bu döngüler bir dizi tanıtıldı nasıl bağlıdır.

Tunus kanca bar yazarken yaprak içinde yatay bir zincir ya da aşağıda 2 satır bir dikey iplik yanı sıra, önceki satırın bir veya daha fazla dikey konuları içine girilebilir, vb Tunus Tığ Örgü özgün tekniği TığBu iş parçacığı (doğrudan ya da ters yo) veya bir döngü yazarak ek bir kayma için kanca döngüler arasında istihdam edilebilir kanca, onları çapraz ikili, hem de ikinci aşamada provyazyvat sadece bir değil 2, 3 veya daha fazla birlikte döngüler değil.  Daha sonraki makalelerde temel Tunus tığ örgü ve bazı kalıpları.

malzemeler www.myjane.ru

örgü, örgü, tığ, tığ, kanca