örgü hakkında

 

Tunus tığ artık

Bu örme uzun bir kanca ile eğlenceli bir şekilde eski çağlardan beri bilinen olmasıdır. Tunus tığ farklı tuval örgü bir açık ve neredeyse hiç streç.  Tığ bile uzun bir ucu gereklidir. Bu kanca metal konuşmacı yapılabilir, keskin sonunda sakal işlenmiş konuşmacı.

desen temeli uzunluğunda örme olan hava döngüler, bir dizedir. Alternatif 2 satır örme: sağdan sola, 1 satır ve 2 satır, sağ vyvyazyvaemy kaldı.  1. sıra sürekli kanca (Şekil gelen üçüncü başlayarak zincirinin her döngü dışına sürüklenen var döngü oluşur  1 a).  Şekil.

1. Tunus tığ işi ilk satırının uygulanması: a - döngüler, b bir dizi - provyazyvanie döngüler  Döngüler provyazyvayut 2. seride aşağıdaki gibidir: sonra ilk (birinci), birlikte 2 (Şekil  A, b). (Şekil 2) dikey olarak yer alan, 1. doğrultusunda her döngü altında soldan sağa doğru enjekte, döngüler 2. serisi kanca Buluşması.  Şekil.

2. Uzun Tunus tığ yoTunus tığ işi ikinci ve aşağıdaki satırları yürütme: düzeni ve genel görünüm  Döngü alarak, ise, baz 1 döngü altında, daha sonra 2. altındaki ilk kanca girin, haç şeklinde (Şekil 3) model olsun.  Şekil. 3. Geçti döngüler Tunus tığ paterni: şeması ve genel görünüm  Tüm tasarımlar hava döngü ile örgü olabilir. Bu döngü kanca kazanç zaman yapılır.

Iş parçacığı döngü sürükleme, bu provyazyvayut, bir önceki serisinin bir sonraki döngü (Şekil altında kanca girin  4).  Örgü yanlış tarafında ücretsiz uzanan bir dizi ile, renkli olabilir.  Şekil. 4. Hava döngü ile Tunus tığ işi desen  Örnek örgü zincir ve her zamanki gibi 1 dizi döngü kazancı çalıştırmak için 2. serisi aşağıdaki gibidir.

Çalışan bir iplik Kancalı, kanca ve halka örme hava provyazyvayut 1 döngü.  Yine poddevayut iş parçacığı aynı anda provyazyvayut 3 döngüler.  Üç döngüler Bu demetleri hava döngü bağlayan kirişler arasındaki serinin sonuna kadar yapmak. Provyazyvaniya döngü iki altında toplanabilir olacak sonra.

Sağdan sola döngüler her çift altında ve sırayla çiftleri arasındaki hava döngü içinde enjekte döngü alıp sonraki satırı, kanca.  Provyazyvaya döngü, emin bir önceki satırda çift düzenlenmiş döngüler yeni çifti.  Başka bir renk konuları - Zincir ve 1. seri menteşeler bir renk, 2. ve 3. satır konuları taşır.  Tunus örme eşarp, şapka, gömlek, etek, battaniye, yastık üzerinde yastık kılıfı, eldiven ve diğer öğeleri olun.

Mitten desen altındaki örgü manşet (Şekil başlar  5). İlk başlığı için delik, sonra döngü genişletilmiş eldiveni (2 yarım) uzunluğuna eşit zincir için kazanç, ve düz örme kumaş örneği hazırlamak ve hesaplama döngü haline getiriyor. Döngü tabanında açıklıklar geçirilir (8-9 döngüler) ve çalışan bir iş parçacığı yo kanca aynı şeyi. Provyazyvayut zamanki gibi döngüler ve iniş başına örgü devam edin.

Descent iki kez yapın.  Bu orta örme yapılması planlanan ve eldiven sol yarısında, sonra ilk sağdaki iniş yapmak.  Şekil. 5. Desen Eldivenler  Saflarında provyazyvaniya desen yapılmış döngü iniş soldan sağa doğru (Şekil döngüler  6).  Sonra parmak döngü ve deliğin genişliğini ve örme üst, parmak alt yarısında kazanmak.

Otparivayut eldiveni dağıtılan ve dikmek: ön eldiven arka tarafında bir parmak olmadan, dikiş veya sütun döngüye yo. Rice. 6. Örgü Tunus döngüler iniş  Kap olarak Cap gri ve mor (2 ton) renk (Şekil 7) parçacığı bağlı. Onun düz örme kumaş ve arka dikili.

Alt örgü başlayın. Kafa bakımından zincir yapmaya başladı ve döngü kazancı onları provyazyvayut almak için. Örgü Tunus tığ uzundöngü alarak, örme 2. ve sonraki satırlara, kanca örme kumaş delme gibi, sizden uzağa yönde her bir döngünün ortasına tanıtıldı sağ taraftan yanlış tarafa.  Örme doku örme çok benzer.

Parçacığı kenarına örme 10 satır sona erer sonra. Iş ona içinde çıktı, iplik yarı döngü kazancı ve döngü zinciri tığ işi şapka üzerine monte edilmiştir. 6. satırda vyvyazyvat model başlar. Tuval yüksekliğe kadar yükselen 14 cm taşımak, sonra da birbirlerinden hala uzak, 8-9 yerde (bkz.

6) döngü azalmaya başlar. Cap dikişli.  Eklem sayesinde. ekli kablosu. Örgü 10 satır Strip yukarı doğru yol veriyor ve kapak görünmez dikiş eklenir. At istek köpük kauçuk bir şerit yaka içine gömülü olabilir.  Şekil.

7. Kapak: örgü için genel bakış ve desenler  Olta (Şekil 8) yapılmış kordon zamanı.  Kayış uzunluğu boyunca bir zincir örgü başlatmak için, desen saflarına kemer genişliği var. 1 döngü kanca başlayarak zincirin üçüncü döngü içinde sürüklenen, sonra başka bir 4 döngü arka arkaya birlikte kanca, provyazyvayut 2 olan 6 döngüler.

2-döngüler bir dizi yazarken, kanca halka soldan sağa doğru 1 sıra altında tanıtıldı.  Dört döngüler aldıktan sonra, kanca zincirinin döngü içine enjekte edilir ve 5 döngü sürükledi.  Birlikte provyazyvayut 2 her şey menteşeleri. Www.my-style2006.narod.ru

kanca, örgü, tığ, yo, yo