örgü hakkında

 

El ve makine ayırmak, giysi veya ayrı banyo yapmanın bir yolu olarak, Örme. El örgü her zaman çok örgü veya tığ ilgili değerli ve sadece en önde gelen ve başlıklı bayan onu gardırop şeyler vardı. Insanlar örgü başladığı tam olarak söylemek mümkün değildir. Ancak, ilk örme küçük şey (çocuk nosochek) firavun mezarında bulunan biliyoruz.

Örme TarihiDoğuda, V. yüzyıldan bu yana gelişti örgü. Bu olmadan, hatta birlikte alamadım. Yaklaşık dört yüz örgü Avrupalılar öğrenmek ve onları motive. Sadece keten ve deri çorap yerine Avrupa'da IX yüzyılda çorap örme gelir. Bu çorap giymenin ayrıcalık kral ve onun görevlileri aittir. XVI yüzyılda, örme çorap İspanya tanındı.

Bir prim Değerinde ve royals için hazır bulundu. XVII ve XVIII yüzyılda, örme çorap yaygın olarak kullanılmaktadır ve gündelik giyim önemli bir konu haline gelmiştir. Kışın soğuk sıcak tutmak için, erkeklerin bir kez çorap on iki çift kendilerini koymak. Örgü sadece kadın işi olarak kabul edilmez. Ilk örgü makinesi William Lee galvertonskim rahip tarafından 1589 yılında icat edilmiştir.

Ama bu makine ile ilgili çorap Kraliçe I. Elizabeth ipek kalınlığı gibiydi ve patent mucit reddedildi. Fransa'ya taşındıktan sonra, Lee ilk mekanize örme atölyesi kurdu. Ama XVIII yüzyılda Fransa'da, bir yuvarlak örgü makinesi ile icat edilmiştir. Kumaş, ona bağlı, tüp şeklini aldı. Çorap makinesi bağlayıcı elle ilgili çorap daha ucuz idi.

Onlar toplumun tüm katmanlarında yaygın hale gelir ve hızlı bir şekilde el ürünler yerini almıştır.

örgü, iğne, el örgü, tığ