örgü hakkında

 

Örgü bilinen eski zanaat

Örme bilinen ve çok eski bir zanaat. Başlangıçta bu sadece erkekler tarafından yapıldığı, fakat yavaş yavaş kadın örgü eline geçti. Şimdi nadir bir adam bir iğne ya da kanca alıyorum. Tığ İngiltere ve Fransa'da ortaya çıktı, 16. yüzyılda geliştirilmiştir.

Ama Hint kabileleri de bu sanatın tüm sırları vardır yönünde ikna edici kanıtlar var, eski eser örnekleri 20. yüzyılın başlarında bilim adamları tarafından bulunmuştur. Nerede ve nasıl ortaya tığ işi hakkında doğru veri yok. Ama bu etkinlik Çin nakış eski formundan kökleri alır inanılıyor.  19. yüzyılın sonlarında tığ işi Rusya'ya yayıldı.

Ortak oturumlarının için akşamları toplanan kadınlar tarafından yapılır İğne. Temelde kız halk temalarından oluşan güzel bir dantel modeli yarattı.  Tığ - örme işlemi daha basittir. Elde edilen bir ürün çok güzel, zeki ve çekici. İçinde bulunduğumuz zamanda, iğne ikinci bir hayat bulur.  Manuel çalışma büyük beğeni topluyor. Tığ moda ve yararlı bir iş haline gelmiştir.

Şimdi popülaritesi zirveye yer almaktadır. Tığ Eğer desen ve narin, çok zarif, dantelli, yoğun ve dokulu görüntüler oluşturmanıza olanak sağlar.  Kanca ve örme sıcak giysiler, ince ve şık mayo ile.  kanca sanat tüm eserleri yeniden oluşturabilirsiniz.

Bu yöntem, örneğin vyvyazyvaniya tek tek öğeleri, takı, örgü için kullanılan, düğmeler, yaka, ve bütün bir giysi oluşturmak için, örneğin, elbise, kazak, ve bu peçete, masa örtüsü, tencere için askı gibi iç elemanları için çiçek vb.  Tığ Konuya sadece kanca gerekir. Konular takım farklı: ve yün ve ipek ve pamuk.  Hooks de farklıdır.

Bunlar plastik, metal, kemik ve ahşap yapılabilir. 1 mm, en büyük - - 8 mm Farklı kalınlık, küçük boyutu var. Ince kanca, küçük ve şık tasarımı.  Ama iplik kalınlığı da önemli olduğunu unutmamalıyız. 3 ile 6 mm çapında

Kancalar kalın yün veya sentetik bir şeyler örgü için uygundur. 1,5 ila 2,5 mm çapında ince bir kanca kamgarn ve şekerleme dikmek için uygundur. Kanca kalınlığı bu seçilen ipliğin kalınlığına göre iki kat daha fazla bu yüzden seçilmiştir.  Tığ - büyüleyici bir süreçtir.

Sonuçlar her zaman güzel, ürünler, tığ işi, harika bir hediye olabilir. Malzemeler www.romashka.ws

, örgü, örgü, tığ işi