örgü hakkında

 

Örme sığır filetosu ızgarası

Basit bel fileto tığ örgü ızgara Örgü dikey için hava döngüler ve yo yatay çubuklar (yüksek sütunlar) oluşur.  Bu ızgara genişliği ve yo ile bir sütun 2 döngüler yüksekliğe hücrelerin oluşan bir ızgara Göz.

Sayı iki kez yatay düzeni hücre sayısı ve son bir döngü, artı döngü uygun sayıda olması gereken hava döngü, Öncelikle, vyvyazyvayut zincirinin ilk sütunun ilk satırı yükselir.  Dikey çubuklar önceki satırın bir döngü geçirilir ile yo provyazyvat sütun, sütun ya da iki yaş artı 1 hava döngü ile yo Patent sütun olabilir.

Tamamlanan hücre elde etmek için, önceki satırın hava döngüye yo iki sütunlu onun yerine örme gerekir.  Bu tablo iki ızgara Göz ilk daha büyük ve daha sık kullanılır. Sığır filetosu ızgarası kanca ÖrgüBu, her bir hücre üç döngü oluşur. Dikey yön hücre yo ve iki hava döngüler ile bir sütun oluşturur.

Diğer durumlarda - yo Patent sütun (veya iki yo sütun) ve iki hava döngüler. Dolu hücre üç sütun oluşur.  Her yeni serisi yo yo başka tür bir ek sütun veya sütun ile başlar ve biter.  Her satırda, ilk sütun döngüler artış ile değiştirilir.

Yo Stil üç hava döngüler yerine, patent sütunda üç veya dört hava döngüler yerini ve yo iki yığılmış - dört hava döngüler.  Doğrudan çıkarma Eğer dikdörtgen hücre, ilk döngü bağlantı çubukları taşıyan geçmek, sonra vyvyazyvayut ilk hücrenin, döngüler artışın gerekli sayıda beri. Serisinin başında döngü sayısını çıkarın ve sonra bağlarsanız

Bu nedenle, serinin başında çıkıyor "adım."  Eğik çıkarma yerine hava vyvyazyvayut dört döngü kaldırma ilk sütun, serinin başında çarpık azalma ve üç (veya iki - sığır filetosu ızgara 1) ile birlikte onları provyazyvayut için bir sonraki hücre için yo, vyvyazannymi içeren sütunlar.  Böylece, serinin başında üçgen doldurulur.

(Izgara 1 - iki) son döngü vyvyazyvayut üç önce serisinin sonunda çarpık azaltmak için yo sütun. Son hücreye iki yo, vyvyazannym ile bir sütun provyazyvayut ile daha sonra bu sütunlarda.  Eğik azalma boş hücre serisinin başlangıcı dolu ve boş üçgen, daha sonra bir ekstra döngü vyvyazyvayut kaldırın ve her zamanki gibi sütun yerine alamadım olursa.

Yo yo iki sütun bağlamak, ve sütun ızgarası için kolonların bir kılavuz için, bir ızgara tüm diğer sütunları, üzerinde olmalıdır kesme sütun performans serisinin sonunda aynı çekik azalma boş hücreler, için, iki üç yo yo ile son sütun bağlamanız gerekir.  Onlar için, dizi başına sonra sağ hava vyvyazyvayut döngüler ve döngüler artış miktarı ve bu döngüler vyvyazyvayut yeni hücrelerin hücre eklemek istiyorsanız doğrudan ek.

Serisinin sonunda döngüler ek başka bir şekilde gerçekleşir.  Döngü son sütun vyvyazyvayut gerekli sayıda sonra. Sonra üç yo girmek yapmak kanca örme son sütunun alt ve normalden biraz daha uzun iplik çekin. Bundan sonra, boş bir hücre hattı ile sonuçlanan tüm ikili provyazyvayut yo.

Serisi, kaldırma hava döngü ilk vyvyazyvayut gerekli miktarda ve ek bir hava döngü başında bir üçgen bir döngü eklemek için dolu hücre Skew ek.  Sonra vyvyazyvayut üç (ızgara 1 sığır filetosu - iki) iki ve yo yo bir daha ekstra bir sütun sütun.

Yeni bir ağ oluşturmak ve yavaşça ana st ile birleştirmek için hangi hava vyvyazyvayut zincir halkaları tek bir bobin gelen serisinin başında birkaç hücre eklemek istiyorsanız.  Boş ve dolu hücrelerin birbirini yanı sıra, çizim haçlar, yıldız, kar taneleri, çiçek şeklinde resimlerin her türlü yapım, hava zincirinin farklı cins tarafından oluşturulabilir.

Ekipman ile ilgili olarak bel örgü, şu iki yoldan birini kullanabilirsiniz:  File ile çizim Vyvyazyvat. Şekil olarak çapraz dikiş ya hizmet edebilir.  Tığ işi örgü ve sonra onun örgü dikiş veya teknik oyalamak "filet dantel."  Bu yöntem daha narin ve çekici gibi görünüyor.

Çizim getirmek için bir örnek olarak - "Pava" antik Slav nakış motifi. Koyu hücreleri Decking inme ile doldurulur. Gövde oyalamak "örümcekler." İç Gergin parçacığı "Gövdeler", "çiçekler".  Tabii ki, nakış renk olmalıdır.

Aşağıdaki resimler - örme örgü zemin kaplaması üzerine nakış için motifler anımsatan, istenirse, onlar ve vyvyazat.  Aşağıdaki resimler - loin örgü en popüler motifler için şema. Malzemeler needlework.ekzark.com

yo, kanca, yo, şeması, sığır filetosu örgü döngü