örgü hakkında

 

Tığ işi şapka

Şapka rahat ve sıcak bir şapka Örme. Caps farklıdır: jant, yaka ile, kulak ile, bir zirve ile, alanları bere ile. Şapkalar için Desenler dışbükey, kabartma aldı: "Dama tahtası", "Shell", "darbe" muhteşem sütunları. Baş çevresi ölçüsü örme şapkalar.  Bir santimetre ölçülürken kulak, kaş üstünde alnın ipuçları yakalama, başın arka dışbükey kısmı geçer. Bu ölçüm kapakların boyutudur.

Cap bu sıraya göre yapılır: 1. Desen renk örneği Örme.  Baş çevresi 55 cm, 1 cm 2 sütun, örneğin başını ve desen 1 cm sütun sayısı başlatmak için zincirinin döngü sayısını hesaplayın. Bu nedenle, 110 döngüler (2 X 55) bir zincir gerekiyor.  2. 1518 cm (pattern) taç yüksekliği ana (düz) bir parçası Örgü. 3. 78 cm Örgü alt yarıçapı

4. Örgü yaka, saç bandı, şapka, alan (model için). 5. Dikiş adet (ağız ve vizörün düz parçası).  Şapkalar farklı şekillerde örme şunlardır: alt orta veya alt yuvarlak veya genişletilmiş şeklinde başlar. Şapka nakış, püsküllü, pompons süslenmiş.

100 120 gr ince iplik için 56 inci boyutunu kapağı için yaka ile Cap 32 / 2 (68 konu), tiftik, 5560, kanca 3. Çizim model (Şekil 66) bir daire içinde alttan Örgü kap.  Jant ayrı örme. Desen şapkalar thread: Bir veya 23 renge kadar 2 doza bölünerek örme sc (Şekil 67) ana (doğrudan) bölümü, 45 sıra alternatif renkler.

20 döngülerin bir örnek örme zincir için. 1. Sıra:. Iki doza bölünmüş (iplik zincirinin döngü geçirilir kapmak, kanca zincir halka enjekte Eagle Eye 2 döngüleri sc örme her döngü zincirlerinde 2 STS artış *.  , Bir döngü provyazyvayut pamuk ipliği üzerinde yakalama ve (Şekil provyazyvayut 2 döngüler yakala  68).

2. sıra: 2 bölünmüş dozlarda örme sc en alt satırında, her sütun (Şekil 69) ortasında 2 STS artış *. Üçüncü satır ve 2 satır olarak, örme sonraki tüm. Yukarıda açıklandığı gibi hesaplanan hava döngü zinciri, daha sonra 15 18 cm'lik bir spiral ana hat

Kayıt altına örgü polustolbikom (Şekil. 38 a, b) bağlayın. İlk olarak, düzgün tüm aralığında 10 adet sütun çıkarır. Sonraki 3 tur örgü modeli değişmemiş. Daha sonra, düzgün tüm aralığında 6 sütun daha fazla azalır.  Model değiştirmeden Üç örme daire.

Yedi daire 2 sütunun her biri daha sonra, her üç sütun azalır, ancak bir daire içinde 1415 sütun olacak.  Geri kalan sütunlar iğne ile aldı ve bir araya vardır. Rim örgü iki yönlü desen "başak" (Şekil  70 şeması Şekil desene. 71) desen iki sıra halinde alternatif iplik 3 renklerden birini veya 2. 810 Konuda kalın jant veya 32 / 2 almak İplik. Kanca 3, 4. Bir zincir bandı örme şapka 3 katı büyüklüğünde + 1 loop (simetri için) başlatmak için.

19 döngüler (3x6 + 1) bir örneği için. 1. Sıra: 3 döngüler artış, yo sonunda 6 zincir halkası örme olan bir sütun. Sağ önceki sütun örme çarpmak tabanında yo bar sol 1 cm, yo ile bir sütun örme üçüncü bir döngü zincirleri, 3 Nisan yo yükseklik zincirinin örme tüberkül bir döngü içinde yo sütunun sağ *.  Sıra zincirinin son halkası olarak yo örgü ile 1 sütun sonunda.

2. sıra: of tüberkül tüberküller alt satırın son döngüde 3 döngüler artış, yo (bir tüberküloz) ile alt satır sondan bir önceki sütununda yo örme sahip bir sütunu, örgü yo sütunun * sağ, üç örme- döngü önceki döngü örgü tüberkül tüberküloz ile örme yo yo bir sütun ile sonraki sütunda dört yo * *. Üçüncü döngü yo sayısı ile sütun sonunda alt satır kaldırın.

Üçüncü satır ve sonraki tüm örme, 2 satır olarak (sağa veya sola yo hillocks ile sütun yönünü değiştirerek).  Bir daire içinde dikili Rim.  Bir kap yanlış tarafında (iç), dikili kenarlarına yüzünü koymak. Sonra jant kapağı ön yol veriyor. Yaka çizim model (Şekil 72) bir kap açık bir kısmı ile birlikte örgü olabilir.

Bu cap ikili desen kullanın. Bir daire ya da yapışkan bir şekilde genişletilmiş bir biçimi örme. Model: Model 1 (Şekil  73). Şapka örgü zincir, 6 katı + 1 loop (simetri için) başlamak için. Bir viskoz genişletilmiş biçimi için 19 döngü (63 + 1) örnek iki yönlü ("Nasıl örme kısa bir kanca" bölümüne bakınız).

1. satır: ile zincir sütunun her döngüde 2 STS artış * yo. 2. sıra:. Yüz * 3 sütun (Şekil 24, 25 kaldırma 2 STS ), 3 ters örgü sütun (Şekil. 26, 27) *. Zincirin son halkası olarak yo örme tarzı bir dizi sonunda. 3. sıra: Üç yüz * 3 ters örgü örme sütun üzerinde 2 STS artış, üç ters örgü örme üç yüz bar *. Yo 2 döngü alt sıra asansör örme sayısı ile sütun sonunda.

4. 2 satır olarak, örme tüm bile satırlar için işbirliği. 5. 3. sıra gibi örme bütün tek satırlar için işbirliği. Ters örgü ile ilgili örgü, ters örgü yüz yüz bar üzerinde üst üste bu model üzerinde daire örme zaman.  1 X 1 (Şekil 169). 2x2 (Şekil 74), 33 (Şekil 73)., 4X4:. Crochet şapka, tek bir satırda yüz ve ters örgü sütunlar farklı kombinasyonlar kullanabilirsiniz Ortaya çıkan model "lastik bant" denir.

Alt önceki kap olduğu gibi hazırlar.  Bere bir boyuta kulakları orta kalınlıkta 55-80 100 g yün ile şapkalar. Kanca 3. Çizim desen (ris.75) alt kapağını Örme. Beş hava döngü bir zincir polustolbikom bağlar.

Her bir halka (son sütun kaldırma 2. döngü bağlı) da polustolbikom bağlı: 1. tur: 2 döngüler artış, bir zincir yo örme daire * 18 sütun.  2. tur: 2 döngüler artış, * 1 yo örgü 2 sütun (alt geliştirmek için) .* 3. tur alt aralığı her 2 döngüde yo sütun: 2 döngüler artış, 1 de * ve bir yo ile 2 döngü örme bir mesaj yo 2 her üç sütun .* yo örme 2 sütun alt aralığı her 4 th döngü bir sonraki turda, yanında her 5., 6. ve vb dairenin yarıçapı 78 cm eşit ne zaman, "kolları" (Şekil

76, Fig devre desen. 77) tasarım geçmek. 1. tur: 1 döngü genişleme, dairenin örgü alt kısmında her sc de * sc.  2. tur: Her tüberkül örgü sc arasında bir döngü genişleme, *: yüksekliğinde üç 1 cm yo 3 daire ile alt lob örme dairenin her sütun arasında 3 döngüler artış, *. 4 yuvarlak ve örme tüm bile, 2. tur olarak. 5. jantlar 3 tur olarak örme tuhaf bulunmaktadır.

Nasıl tığ işi şapka için, baş bağlama kap yüksekliği 1315 cm, kulaklar için yeri (bkz. 75) belirler. Tüm sütun 6 eşit parçaya daire bölün. İki parça (bkz.  75) Temel örgü modeli tüberküller veya sc. Başınıza bir şapka giyen kulak uzunluğunu belirlemek ve kapak kenarından çene ortasına mesafeyi ölçmek için.  Kulak sonuna kadar değil dovyazav 45 cm uzunluğunda, bir ya da her satırda diğer bir döngü çıkarır.

Zaman kalan 56 sütun ve uzunluk 1517 cm şeritler dikmek, ya da bir yandan bağlama için (Şekil döngü yapmak  78), ve değişik renkli şapka ile Düğme dikmek. Ayrıca şerit dikmek olabilir. Kenarında bütün kapağı baş çevresi kadar çekerek, sc bağladılar.  Kapakta, orta-alt Ponpon veya fırça eklemek. Pompons şu şekilde yaptı.  Karton 5.5 cm 6 iki özdeş daire çapı kesip

merkezinde 1 ile 1,5 cm delik  Dilimler birlikte yığılmış ve bükmek iplik iğne (Şekil 79, a) tamamen iç delik (Şekil 79, b) doldurmak için.  Tüm yara filaman (Şekil  79) dairenin dışında boyunca makasla kesti. Sonra bir sıkı düğümlü iplik (Şekil

79 g) (3 Şubat ek veya iris 10) aralarında güçlü bir iplik makara geçti küçük daireler, itin.  Karton daire kesilip ve düzgün Ponpon makas (Şekil 79, g) eşit. Bob tek sesli veya renkli yapmak. Güçlü iplik alt kapak merkezine Ponpon dikmek sona erer. Bazen bir şapka kablosunun üzerine bir fırça ile süslediler. Bu 9-10cm

, birkaç ilave bir iplik alın 25-30cm, dokuma yapılır  İki kişi iki eliyle ters yönde biter bükün.  Zayıf iplik bir yandan (diğer tutar kablosu gergin) alır bükülmüş iplik ortasında ve ikinci sona geçer. Sahip, havalı bir büküm ne zaman Konu sıkı olmalıdır.

Konu Merkezi kablosunun sonudur. Filament ortasında tutan herkes, yavaş yavaş kablosu üzerine sağ ve sol hareket biter geçmek için, 34 cm olmalıdır. Konu kendisi bükülmüştür. Kordon düğüm, biter bilek eklemek bırakarak (Şekil

80, a). 5 8 cm karton aynı uzunlukta almak Fırça ve sadece iplik 2030 yara. Konu bir ucundan makasla kesilir. Bu konu aynı uzunlukta ışın döner. Bu ışın iki düğüm (Şekil merkezinde kablosunu ve bağının uçları arasına yerleştirilir  80, b).

Sonra kablosunun uçları (Şekil 80, c) kaplama gibi parçacığı sürü aşağı gider.  Bilek 3 kat daha uzun iplik alın ve ucundan 1 1,5 cm mesafeden onu sarmak, fırça sıkıca bağladı. Baş fırça (Şekil 80, d) alın.

Makasla iplik trim sonlandırır.  Kablonun bitmiş fırça ucu alt merkezine bağlıdır. İlgili çalışmalar: malzemeler iskussnica.ru

kanca, tığ işi, örgü düzeni yo alır