örgü hakkında

 

Örgü şapka basit klasik modeli

Hızla kalın iplik kalın konuşmacı bu basit klasik modeli bağlama ile.  Kalın iplik yapılmış ürünler inanılmaz hızlı örme. 1967 yılında tasarımcı Elizabeth Zimmermann tarafından oluşturulan Cap-salyangoz, özellikle tığ işi Yün Sheepsdown, birkaç saat içinde hazır olacak. Bu kap özel bükülmüş yün yeni bir tür ortaya çıkması ile çalışmış bir zamanlar oldu.

Sorun Örgü biraz daha kalın teller kullanımı nedeniyle yapabilirsiniz: belki biraz daha yönetmek zor ve yakında yorgun eller olsun. Kalın yün örgü modelleri de dikkat etmelidir zaman dışarıya göre iç çemberin çok daha küçük olduğunu.  Salyangoz örgü şapkalar örgü süreci ve sonuç size büyük keyif verecektir.

Küçük daireler örme çeşitli konuşmacı olabilir:, sonra çorap konuşmacı gidin ve kapağın üst çalıştırmalısınız size uzunluğu 40.5 cm yuvarlak iğne üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu dairesel iğne uzunluğu 60-80 cm tüm model şapkalar bağlayabilirsiniz  Orijinal model Elizabeth beş heliksler vardı.  Özel ödenek güzel bir kenar oluşturur.

Ancak, kademeli sonra, yok olma sert kenarı. Daha sonra, Elizabeth kapağın üstüne onları tutmak için bir yol ile geldi. Bunun için de (resimde) en fazla üç spiral sayısını azaltmak gerekiyordu.  Başlangıçta, kapak kalınlığı değiştirmeden, kolayca tek bir bobin elde edilebilir, ancak üretici bobin içinde filament uzunluğu azalttı.

Sonuç olarak, artık şapka üzerinde bir bobin biraz daha alır ve üç glomerülün iki şapka alabilirsiniz.  ÖRGÜ ORTALAMA YOĞUNLUK: 2 = 2.5 cm döngü  BOYUT: MALZEMELER: 40 veya 60 cm (5.5 - 8 mm, ya da muhtemelen sıkı örme olanlar için 9 mm) dairesel iğne uzunluğu  M1 = 1 döngü ekleyin. Döngü kazanç yöntemi sarmal başında ayarlanır.  Eğer jartiyer kemer üzerinde artış çalıştırdığınızda, herhangi bir yöntemi kullanabilirsiniz.

40 döngüler çevirin.  Örgü 5 sıra doğrudan (jartiyer) (foto 1).  Sonraki satır: M1 tamamlamak, tüm dizi 60 döngüler provyazyvaya (2 ön döngüler, M1) ekleyin.  Birlikte, hiçbir kink döngü sağlamak ve serisinin başlangıcı kutlayacak.

(Fotoğraf 2) desen başlatmak için gidin.  * 2 ters örgü döngüler, birlikte ters örgü örme 2 STS, 16 ön döngüler, M1. Üst üste * 3 kez tekrarlayın.  Çalışma parçacığı sağ iğne iplik üstünde olacak şekilde bir döngü yapmak için (fotoğraf 3): Bu döngü kazanç yöntemi (M1) bir anlamı vardır yerdir.  Daire etrafında tekrarlayın ve her satırda jartiyer kayışı sol bir döngü geçiş göreceksiniz ve döngü sayısı değişmez.

Doğru: Her tog (provyazyvanie iki birlikte ters örgü döngüler) eklenmesiyle (Ml) dengelenir.  En az bir spiral ben bir önceki satırın 16 kısım ön döngüler sonunda M1 bir artış damla oldu. Bu ayıp (foto 4) bulunuyor.  Neyse ki, ürün gerekli değildir çözülür:. Sadece merdiven (arkasında) ucu sağ konuşmacı (resim 5), ön duvarın altında kalan iğne ve ön provyazyvaem (foto 6) girin alır

Bir önceki seriye artış yapıldı.  Şimdi Ml artırmak unutmayın ve bu seride yok.  18 dizi toplam. (Elizabeth Zimmerman hakkında 18 dedi - 20 satır, ancak 20 serisi gösterilen modeli 18 serisi yeterli iplik olmayabilir) (resim 7).  18 satır bulunan spiraller tamamladıktan sonra, artar M1 oluşturduğu kenar, tutmak, ubavok taç uygulamaya geçmeye hazır.

Bir derin şapka istiyorsanız ve yeterli iplik varsa, birkaç satır ekleyebilirsiniz.  Üst yayınlanıyor.  (1 Yanlış döngü, ters örgü yerine örme 2 STS, dikişli yerine örme 2 STS, 15 ön döngüler, M1) 3 kez.  Evet, ters örgü yerde örme 2 STS içinde ikinci kez, daha sonra ön yüzey provyazyvayut döngüler bir çift (resim 8).

Sonraki satırı: (1 Yanlış döngü, ters örgü yerine örme 2 STS, dikişli, 14 ön döngüler yerine örme 2 STS, M1) 3 kez.  Sonraki satır: Bir her alanda normal yüz döngü sayısını azaltarak (1 Yanlış döngü, yerde ters örgü örme 2 STS, çirkin yerine örme 2 STS, 13 ön döngüler, M1) 3 kez, vb.

Eğer yün Sheepsdown ikinci çile başladığınızda, diş izi halletmek gerekir. aşağıdaki gibidir: 4 Yün spryadena Ayrıca çok sıkı değildir.  Belli bir uzunluğu dört konuları her (foto 9) ayırın. Bir yandan Liznite ve hızlı bir şekilde (o zamana kadar, bu sürtünme ısıyı hissedene kadar) yaklaşık 5 saniye boyunca iki elinizle ovun. Örme şapkalar basit klasik modeli kapparçacığının diğer ucunda aynı işlemi uygulayın.

Hafifçe iplik büküm ve iplik kalınlık farkı fark edilmez.  Çalışmaya devam eder.  Kalan 10 yüz döngüler, dairesel iğne kullanmak sizin kim hortum gitmek isteyebilirsiniz zaman konuşmacı. Sonraki biraz garip olacak örgü (ters örgü yerine örme 2 STS, dikişli yerine örme 2 STS , ön döngü, M1) 3 kez.

Elizabeth, kalan 12 döngüler ile çalışan iplik uzatmak için iplik inşa etmek ve çalışmaları tamamlamak, burada kalmak sunuyor. Ancak, kalın iplik döngüler olarak çalışırken üç ekstra değere sahiptir. Ben örgü Birden satır çalışın ve aşağıdaki gibi 3 yerine 2 almak için döngü ters örgü: (. [Kayma dikişli yerine 1 döngü, örgü 2 STS, kaldırılan döngü içinde 1 ön döngü uzatmak Ml) = 3 kez sadece 9 döngüler.

Çıkış (Fotoğraf 10).  Yan dikiş Döşeme jartiyer bağlayın ve şapka hazır.  Gerekli bilgi için bir bağlantı kopyalarken. Malzemeler www.melange-m.ru

döngü, şapka, elbise, model, örgü, örgü iğne