örgü hakkında

 

Şapka Örme

Hızla kalın iplik kalın konuşmacı bu basit klasik modeli bağlama ile.  Kalın iplik yapılmış ürünler inanılmaz hızlı örme. Yün Sheepsdown örgü için özel olarak 1967 yılında tasarımcı Elizabeth Zimmermann tarafından oluşturulan Cap-salyangoz, birkaç saat içinde hazır olacak. Bu kap özel bükülmüş yün yeni bir tür ortaya çıkması ile çalışmış bir zamanlar oldu.

Sorun Örgü biraz daha kalın teller kullanımı nedeniyle yapabilirsiniz: belki biraz daha yönetmek zor ve yakında yorgun eller olsun. Kalın yün örgü modelleri de dikkat etmelidir zaman dışarıya göre iç çemberin çok daha küçük olduğunu.  Salyangoz örgü şapkalar örgü süreci ve sonuç size büyük keyif verecektir.

Küçük daireler örme çeşitli konuşmacı olabilir:, sonra çorap konuşmacı gidin ve kapağın üst çalıştırmalısınız size uzunluğu 40.5 cm yuvarlak iğne üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz. Sen cap yuvarlak iğne uzunluğu 60-80 cm tüm model bağlayabilirsiniz  Orijinal model Elizabeth beş heliksler vardı. Özel ödenek güzel bir kenar oluşturur.

Ancak, kademeli sonra, yok olma sert kenarı.  Daha sonra, Elizabeth kapağın üstüne onları tutmak için bir yol ile geldi.  Bunun için de (resimde) en fazla üç spiral sayısını azaltmak gerekiyordu.  Başlangıçta, kapak kalınlığı değiştirmeden, kolayca tek bir bobin elde edilebilir, ancak üretici bobin içinde filament uzunluğu azalttı.

Sonuç olarak, artık şapka üzerinde bir bobin biraz daha alır ve üç glomerülün iki şapka alabilirsiniz.  ÖRGÜ ORTALAMA YOĞUNLUK: 2 = 2.5 cm döngü  BOYUT: MALZEMELER: 40 veya 60 cm (5.5 - 8 mm, ya da muhtemelen sıkı örme olanlar için 9 mm) dairesel iğne uzunluğu  M1 = 1 döngü ekleyin.  Döngü kazanç yöntemi sarmal başında ayarlanır.

Bu şeritler üzerinde artar çalıştırdığınızda jartiyer çiftleşmelerin herhangi bir yöntemi kullanabilirsiniz. 40 döngüler çevirin.  Örgü 5 sıra düz (jartiyer yapışkan) (foto 1).  Sonraki satır: M1 tamamlamak, tüm dizi 60 döngüler provyazyvaya (2 ön döngüler, M1) ekleyin.

Döngü kink olmadığını ona bakın ve serisinin başlangıcı kutlamak, katılın. Hemen bir örüntü (Fotoğraf 2) başlar.  * 2 ters örgü döngü, örgü 2 döngü dikişli, 16 ön döngüler, M1 boyunca. Üst üste * 3 kez tekrarlayın.  Çalışma iplik sağ iğne iplik üstünde olacak şekilde bir döngü yapmak için (fotoğraf 3): Bu döngü kazanç yöntemi (M1) bir anlamı vardır yerdir.

Daire tekrarlamak için ve göreceksiniz ki her satırda şerit jartiyer çiftleşmelerin sola bir döngü kayacak ve döngü sayısı değişmez.  Doğru: Her tog (provyazyvanie iki birlikte ters örgü döngüler) eklenmesiyle (Ml) dengelenir.  En az bir spiral ben önceki satırın 16 kısım ön döngüler sonunda M1 bir artış damla oldu.  Bu ayıp (foto 4) bulunuyor.

Neyse ki ürün gerekli değildir çözülür: sadece merdiven (arkasında) sağ iğne ucu (Fotoğraf 5) alır, ön duvarının altında kalan iğne ve ön provyazyvaem (foto 6) girin.  Bir önceki seride artış yapıldı. Örgü şapkalar şapkaŞimdi, Ml artırmak unutmayın ve olmayan bu seride.  18 dizi toplam. (Elizabeth Zimmerman hakkında 18 dedi - 20 satır, ancak 20 serisi gösterilen modeli 18 serisi yeterli iplik olmayabilir) (resim 7).

18 sıra spiraller sonra artar M1 oluşturulan marjı tutarak ubavok üst uygulamaya geçmeye hazır. Eğer daha derin bir şapka istiyorsanız ve yeterli iplik varsa, birkaç satır ekleyebilirsiniz.  Üst yayınlanıyor.  (1 Yanlış döngü, ters örgü yerine örme 2 STS, dikişli yerine örme 2 STS, 15 ön döngüler, M1) 3 kez.

Evet, ikinci kez ters örgü yerinde örme 2 STS, daha sonra ön yüzey provyazyvayut döngüler bir çift (resim 8).  Sonraki satırı: (1 Yanlış döngü, yer ters örgü örme 2 STS, dikişli, 14 ön döngüler yerine örme 2 STS, M1) 3 kez.

Sonraki satırı: (1 Yanlış döngü, ters örgü yerine örme 2 STS, dikişli yerine örme 2 STS, 13 ön döngüler, M1) 3 kez, vb her alanda normal yüz döngü sayısını azaltarak tek.  Eğer yün Sheepsdown ikinci çile başladığınızda, diş izi halletmek gerekir. aşağıdaki gibidir: 4 Yün spryadena Ayrıca çok sıkı değildir. Belli bir uzunluğu dört konuları her (foto 9) ayırın.

Liznite tek elle ve hızlı bir şekilde (o zamana kadar, sen sürtünme ısıyı hissedene kadar) yaklaşık 5 saniye boyunca iki elinizle ovun. Ipliğin diğer ucunda aynı işlemi uygulayın. Yavaşça iplik büküm ve iplik kalınlık farkı fark edilmez. Çalışmaya devam eder.

Kalan 10 yüz döngüler, dairesel iğne kullanmak sizin kim hortum konuşmacı gitmek istiyorum oluşabilir.  Sonraki biraz garip olacak örgü (örme 2 döngü ters örgü yerine, dikişli yerine örme 2 STS, ön döngü, M1) 3 kez.  Elizabeth, kalan 12 döngüler ile çalışan iplik uzatmak için iplik inşa etmek ve çalışmaları tamamlamak, burada kalmak sunuyor.

Ancak, kalın bir iplik döngüsü üç ekstra değere sahip olarak çalışırken.  Ben örgü Birden satır çalışın ve aşağıdaki gibi 3 yerine 2 almak için döngü ters örgü: (. [Kayma dikişli yerine 1 döngü, örgü 2 STS, kaldırılan döngü içinde 1 ön döngü uzatmak Ml) = 3 kez sadece 9 döngüler. (Fotoğraf 10) iş tamamlayın.

Üye yan dikiş Döşeme jartiyer viskoz ve cap hazır.  Gerekli bilgi için bir bağlantı kopyalarken. Malzemeler www.melange-m.ru

şapka, örgü, desen, elbise, döngü