örgü hakkında

 

Kap

Ilişkilendirmek için bir şapka örgü bereler

cap bağlamak için, biz gerekir:  ve örme kumaş büyük harflerle iplik kamufle kuyruk çalışma tamamlamak için.  Sizin şapka için çalışma malzeme seçimi. Biz örgü başlamadan önce, en yapmamız gereken aksesuarlar tartışmak için bir an atalım. Size seçmelisiniz iplik, tartışarak başlar.

Daha kolay ilk kap bağlantı yapmak için diğerlerinden daha uygun iplik bazı türleri. Eğer bir acemi iseniz, belki de bunun gibi, böyle bir ince iplik kaçınmalısınız. Bir volumetrik veya kamgarn kullanıyorsanız, biraz daha hızlı onların menteşe görmek daha kolay ve eşarp irtibata geçecektir. Ağırlık iplik genellikle bobin etiket üzerinde belirtilir, seçtiğiniz iplik ağırlığını öğrenmek için okuyun.

Iplik ve hacim örme inç başına 5 STS üzerinde Kamgarn iplik verir - bir inç döngü 4 (veya daha az). Sıcak bir kış şapka saçlar için - bu en iyi seçimdir.  Eğer yün örgü istemiyorsanız, ayrıca yün kadar germek değil daha rahat pamuk ipliği kendi kapak, bağlantı, ve bu yüzden sıcak olamaz.

Bir büyük iplik kullanıyorsanız, 125 den şapka iplik 200 metre gerekir, ama olacak siz kamgarn isterseniz - 150 ila 300 metre kadar.  Bunun için bir dairesel kap kullanmak konuşmacı 16 inç uzunluğunda büyüklüğü 10 (önlemlerin Amerikan sistemi standartlarına göre).

Var etrafında örme şapka için birkaç farklı yolu vardır, ama bugün bu gibi yaka klipleri ile kapaklar kolay ve basit model, sıkı sıkı baş, bir örgü üzerinde durulacak.  Ayrıca örme sırasında bazı döngüler izlemek için döngüler belirteçleri gerekir. Bu döngü belirteçleri yoksa, başka bir renk iplik çengelli iğne ya da parça ile değiştirebilirsiniz. Dikkat!

Bir acemi olarak, sadece yavaşça halka döngüler etrafında puanı yerine, ölçek hesapları üzerinde çalışmak için başınızı ölçmek ve bu düşünebilir ve istediğiniz boyutu örter.  Tabii ki, bunu deneyebilirsiniz, ancak güçlü bir risk: sizin şapka yerine bir şapka, bir bebek gibi, küçük olabilir veya emin böylece başınızı boğmak bir kova ... başınızı ölçmek için en iyi yolu olacak Şapkanı sizin için olduğunu inç boyutunu ölçmek için, daha sonra almak bu konuşmacı, ve hangi Orada kaç döngü sayısı bağlamak ve bir küçük örnek kravat planladığınız iplik bir inç.

Bir ölçek olarak adlandırılan başka bir şekilde.  Şimdi başınızın çevresi alınan ölçümler, çarpma, inç uzunluğu başına döngü sayısı ve size başlangıçta şapka ile işe gereken döngü sayısını elde edersiniz. (Örnek: 4 döngü / inç 84 döngüler eşit olarak 21 inç çarpın).  Bu 8 ile kolayca bölünebilir edilebilir en yakın sayıya döngü elde edilen sayıyı yuvarlamak isteyebilirsiniz, bu döngü azaltmak için daha kolaydır.

Yuvarlama aşağı kap zaman içinde biraz daha küçük streç ve sadece doğru olacak ve kapağı biraz daha fazla olduğu için, yukarı yuvarlak daha iyi olduğunda uzatmak düşer.  Artık örgü için hazır. Sadece hesaplanan döngü sayısı konuşmacı yazın.  Eğer oturup hesaplamalar yapmak için rahatsız etmezseniz, sizi uyarabilir olmadığı sonradan söyleme!

Şimdi görüldüğü gibi ilk turda sonuna kadar döngü bağlamanız gerekir. Kink veya açmak için döngü sonra onu düzeltmek değil, çünkü daha sonra terhis ve baştan örme başlamak gerekir dikkat edin. Daha önce bu işlem hiç varsa, daire örgü tarihinde eğitim videoları görmek gerekir. Şimdi, bir daire içinde yüz döngüler örgü devam edin.

Bir daire örgü müthiş bir cazibe sizi örgü devam ederken, filmin kendi içinde ilk kenarı sağ köşeli yaka bize şapka şekillendirme, çarpık olmasıdır. Yoğun kenar film şapka için örme ekstra birkaç inç çok kısa olmamak çıktı gerektirir. Eğer uzunluğunda kumaş 6-7 inç bağladığınızda, şapkası denemek.

Kısa gibi olacaksa, örgü devam eder, ancak uzunluğu uygun olup olmadığından, bu döngü iyi okumak çıkarmak için zaman sensin. Çok uzun görünüyor, sadece biraz daha yaka klip, endişelenecek bir şey sıkın olabilir.  Döngü çok zor değil azalma, ancak bu konuda bizim video eğitimi görmedim varsa, işten bir mola almalı ve örme Şapkanı geçmeden önce görüyorum.

Sonraki satırda yer işaretleri örme esnasında her 8 STS döngüler.  Işareti önceki son 2 döngüler kadar Dovyazhite ve azalma yok. Bir dizi başlık üzerinde aynı şeyi yapmaya devam.  Şapkanı Üst dovyazhite sürece döngü döngü her satırı her işaretleyici önünde azalma yapma tutun. Döngü çıkarma olarak, size şapka üstündeki delik daha az haline geldiğini göreceksiniz.

Alanı da örme konfor için yakın çalışırken, yavaşça daire esnek bir kısmını çekebilirsiniz konuşmacı küçük kat kumaş örme, toplama çalışmalarının gösterildiği gibi.  Üst kapak tamamlanması. Konuşmacı sol tarafta sadece 4 loop iplik bir iplik kesilebilir zaman.

Şimdi bir örgü iğne veya tığ alıp örme kursunda 4 döngüler kalan bu kuyruk sayesinde iplik çekme, delik sıkın ve tam bir üst kapak olsun.  Tığ, şapka içine iplik kuyruk çekme uzunluğu 6 inç bırakarak, aşırı kesilmiş ve iç onun kapak kumaşa dokunur.  Kazanın! Burada şapka var!

TEBRİKLER! Malzemeler pepita.ru

döngü, örgü kapaklar, kanca, bir şapka, örgü iğne