örgü hakkında

 

Örme kürkler

Kelimesini "kürk" telaffuz zaman, hemen kendilerini iki sıfatları önermek - doğal ve yapay. Bu deri bir tavşan, tilki, tilki, vizon, rakun, kunduz ve yapay kürk - - kürk doğal bir sentetik elyaf ve gerçek kürk gibi görünüyor.  Örme gibi sadece son zamanlarda böyle bir kombinasyon geldi  Aksine, ben bu teknolojinin yapılmış mağaza atkı gördüm, ve ilk başta anlamadı: bu örgü kürk mümkün mü?

Bu arama, diye düşündüm ilginçti - ve burada sonuçlarıdır.  Fikir Örme kürk (kürk örgü, kürk iplik) Kanada moda tasarımcısı Alan Lishman aittir.  İlk olarak adlandırılan iplik bütün kürk deri ve kürk ürünleri yapmamaya teklif o oldu. Iplik hammaddesi büyük ve en önemlisi, kaliteli vizon, kunduz ya da tavşan.

Şu şekilde işliyor: derileri her adil değil düz bir çizgi değil, bir spiral boyunca, şerit kesilir, sonra kürk bir şerit hadde ve grid tabanlı bir pamuk veya elastik malzeme koyma ve temel farklı şekillerde olabilir. Bu şerit 3 mm ila 8 kalın bir membran (derinin alt tabakası) ile kabarık kürk çok iyi alınan mm ince şeritler bu kadar kabul edilebilir boyutu, çok ince ve çok kalın, geniş olmadığı önemlidir.

Uzun bir şekerleme ve yeterince yoğun membran çünkü samur mükemmel, kürk iplikleri üretimi için uygun Fox, gümüş tilki, rakun, vizon, tilki, kokarca,. Ancak tavşan ve koyun - bir ince zar, ikincisi ise - - çünkü ilk başta uygun değildir ve ürün kabarık mahrum kısa bir kesim kürk.

Bu çok Paula Lishman tavşan ile tam başladığını belirtmek gerekir  .  Kesim yapıldıktan sonra şeritler tam bir kürk iplik almak için özel bir şekilde tedavi edilmektedir. Bir örme kürk şapka Gönderenİlk olarak, şerit matkap içine vidalı ve gemide dinlenmek düzeltmek, düzenli germe ve ıslatma olabilir. İkinci olarak, belli bir açı, kürk şerit az yara olduğu parçacığı tabanlı veya çerçeveli iplik kullanabilirsiniz.

Uzun bir form için bir araya çapraz bağlı ile sonuçlanan filamentler birkaçı.  Kürk şerit ağ tabanı etrafında kapalı bağlı olduğundan, kürk dışında ve ürünün içinde hem de. Bu ürün bitti örgü kürk kadar hafif döner ve kürk şiddeti yoktur.  Buna ek olarak, kürk örme kumaş kırışık olmadığından ve şeklini korur.

Bir örme kürk ceketler itibaren yapılır gibi cap, eşarp, pelerin, Boas, pançolar, ceket, stoles. Kim belki birisi burada bu olağandışı malzemenin pantolon çıkarmak isteyeceksiniz bilir: Bu ürünlerin tam bir listesi örgü Kürk değil  Kürk çok iyi değil parçalar yanı sıra terlik ya da çanta yapabilirsiniz.  Ve en önemlisi - her zamanki kürk alternatif, ve biz buna alışık olduğumuz.

Nesillere merak ve diyecekler Bak, bir yüz yıl: yün "bizim büyükanne Ne örme mi? Garip bazı edilir ... " Malzemeler shkolazhizni.ru

şapka, örgü