örgü hakkında

 

Trençkot

Günümüz insanının dolap içinde hak ettikleri yeri bulmak için giyim her tür, biz gitmek için bir yol vardı. Ve bunların çoğu başlangıçta rahat giyim olarak, ve örneğin, ya da bir çalışma üniforma olarak değil tasarlanmıştır.

Iyi bir örnek olduğunu En Bugüne kadar, dış giyim türü - trençkot, tarihi ve günümüze kadar başlangıcından itibaren modern ve aydınlık daha az ilginç olduğu evrimi Bu şey modeli.  Çok tahmin edebileceğiniz gibi, trençkot sıradan insanlar için icat ve değildi hizmet ve ülkeleri için savaşan İngiliz ordu mensupları için.

Isim trençkot iki İngilizce kelime ve trençkot, bir siper, iyi, ikinci gösterir ki ilk oluşur - bir yağmurluk.  Trençkot ilk yaratıcısı İngiliz tasarımcı Burberry (Burberry) 'dir.  Giyim Bu yazı nedir? Trençkot - bir yaka ve apoletleri gibi bu tür tipik askeri bilgileri, geri boyunduruğu, kolları üzerinde askısı ve kemer bağlama ile, düğme aşağı, bir kruvaze ceket bulunuyor.

Biz, şimdi tek fark trençkot görebilirsiniz budur. Ne tarz bir yakın ve uyumlu ve siluet daha zarif çizgiler haline geldi.  Bir trençkot mac atası olarak kabul edilir.  1899-1902 döneminde. Gabardin - trençkot patentli Burberry su geçirmez kumaştan yapılmıştır.

Iplik kumaş su damlaları pelerinini içine girmek için izin değil, üzerinden bir çapraz sırt etkisini elde edebilirsiniz dokuma özel bir yöntem. Mac'ler için inşaat malzemesinin göre avantajları - aynı zamanda hava geçmek yeteneğidir. Böylece, Burberry gelen trençkot şirket için önemli olan ve onun başarı getirdi.

Ve Birinci Dünya Savaşı sırasında, trençkot Burberry üniforma Majesteleri ve beş yüz bin subay bir parçasıdır.  Savaştan sonra pelerin sadece askeri üniforma değildi ve gezginler ile popüler oldu. XX yüzyılın ortalarında, bu dikkate alınmalıdır, moda ve T-shirt ve tank başında haline getirmek için yardımcı olan Hollywood yıldızları, onun promosyon zaman gibi, trençkot tarihine olmuştur ve  Ve giyim diğer birçok türde.

Geniş ekran ve dünya sahnesinde - bu dolap tüm konulara zafer getiren başlıca yerlerdir.  Bu yüzden  vestiyer de trençkot, ilk kentsel erkek yerleşen ve daha sonra fuar seks görüntü parçası oldu  . Cloak Tiffany, diye başlık rolünde Meryl Streep ile bir kahraman Audrey Hepburn gibi film Kramer vs Kramer giydi burada sabah kahvaltısı olarak, dünya sinemasının bu tür filmlerinde görülebilir.

Trençkot bugün ise tasarımı ve görünümü giysiler klasik modellerden çok farklı değildir. Ancak, yeni fikirler de değildi. Modern tasarımcılar renk ve bu şık yağmurluk ve dekor ilginç varyasyonlar kısaltmak ve uzatmak, kumaş her türlü dikiş, onları birleştirerek, onun alışılmamış öğeler süslüdür ile geldi.  Başka bir deyişle - evrim devam ediyor! Kaynaklara dayalı www.wildberries.ru

Related Posts:
  1. şeması
  2. yo