örgü hakkında

 

Kız örgü elbise

Moda ayrı bir kategori olarak çocuklar için giyim oldukça yakın görünüyordu - ancak XVIII yüzyılda. Bugün olduğu gibi ve o zaman bile, yetişkin moda bu kadar çok farklı değildir. O zaman, o sadece kendi gelişimi ve oluşumu ilk adımlar atıyor başladı.  Çok eski zamanlardan beri, çocuklar ve yetişkinler için giysi sadece boyut olarak farklıdır.

2 ila 15 yaşındaki küçük erkek ve kız işlemeli brokar ve altın pelerinler, büyük şapkalar, kız ağır elbise ve camisoles, gösterilen XV-XVI yüzyıl resim, Hatırla - hatta moda yüksek saç ile. Bir şey söylemiyor - Çocukların bu tür giysiler giymek için en az rahatsız olduğunu söylemek için!

Bugün, bilim adamları çocuk iskeleti nihayet sadece 7 yıl oluşan olduğunu göstermiştir ve var sıkı korseler de "zincirleme" 3 yaşındaki Ortaçağ ve Rönesans kızlarda.  Ve peruk hatırlıyor musun? Hatta daha da kötüleşirse, bu nedenle böyle bir moda sonuçlarını ve sonuçlarını değerlendirmek için ücretsizdir.  Sadece XVIII yüzyılın sonunda Avrupa kız kabarık etek ve erkek kurtulmak - sıkı üniforması, bunları yerine bedava muslin elbiseler, pantolon, ceket.

Giyim özgür ve daha kolay oldu ve moda sektörünün gelişimine yeni bir ivme verdi - moda çocuklar için!  Ama bu değişiklik bitmedi. 1890 kız nihayet topuklar ve geniş kenarlı şapkalar (altın tan sadece moda haline gelen) ile ayakkabı giyen durdu. Ayrıca, özel mayo ve çocuklar için rahat kıyafet var.

Ayrıca, XIX yüzyılın ikinci yarısında, özellikle çocuk moda alanında, hafif sanayi gelişmeye başladı.  Bu dönemde, genç fashionistas için bile özel giyim mağazaları vardı. Kız ve erkek çocuklar için daha sonra moda podyuma çıktı! Ilk çocuğu Jeanne Lanvin tasarımcısı oldu.

İlk olarak, ona özgün küçük kız için kıyafet dikti, sonra yıldan yıla geliştirdiği hayatımın oldukça önemli bir hobi oldu.  1920'lerde, kızlar için giysi daha özgür olmak ve tamamen çocuğun hareketini sınırlamak olmaktan çıkmıştır.  Sonuçta, moda oldu, "ABD elbise" - elbise-eller için iki yarık ile yamuk ayak.

Ve genç bayanlar ilk kez pantolon giyerken o çünkü kızlar için moda Dünya Savaşı'ndan sonra gerçek bir devrim vardı. Yani toplumsal cinsiyet eşitliği ve moda etkilenen çocuklar için kadınların mücadele. Ve açıkçası, sadece harika yani!  Bugüne kadar, çocuklar için giysi şu şekilde tarif edilebilir: "her zevke ve renk için ..." Ne de olsa, depolayan modellerin çeşitli renk, stil, çocuk giyimi tüm günler içindir.

Ve bu iyi.  Tüm bunlardan sonra, tam olarak ne ruh ve ebeveynler ve çocuklar için seçebilirsiniz! Kaynaklara dayalı www.wildberries.ru

Related Posts:
  1. döngü

elbise